joi, 10 aprilie 2008

Soc la Dinamo

Dinamo a pierdut meciul cu Pandurii si isi pune in pericol participarea in Cupa UEFA. Dupa o prima repriza echilibrata in care Miranda a deschis scorul pentru Dinamo, a urmat o repriza secunda in care oaspetii au avut multe momente de dominare. Chiar si asa Dinamo putea inchide meciul la ratarea lui Liviu Ganea, singur cu portarul, sau la ratarea penalty-ului din minutul 81 de catre Adrian Cristea. Daca Dinamo nu a facut 2-0, a facut Pandurii 2-1 in doar doua minute prin Alexandru Piturca si Arrieta. Gorjenii au obtinut astfel o noua victorie si pot privi linistiti spre sezonul viitor pe care il vor disputa tot in Liga 1. Campioana este la pamant iar actionarii se gandesc sa-l cheme de urgenta la echipa pe Mircea Rednic pentru a salva acest sfarsit de sezon.